KONST / Litografier / Färglitografi 11733149

nr 1173 3149

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Färglitografi, Stockholm Slussen, signerad, numrerad 148/200, signerad, daterad 1983, motivet: 48x60 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 april 2018
kl 20:03:05

31/3 18:30:09 1      Vinnande bud

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman